Co chystají Městské lázně na rok 2017 a jaký byl rok minulý

Jiří Brychta  Sdílet článek na nebo

Je za námi rok provozu Městských lázní a jistě se ptáte, jaký byl.

Co chystají Městské lázně na rok 2017 a jaký byl rok minulý

Rok 2016 byl rokem nabírání zkušeností, hledáním rovnováhy mezi poptávkou klientů a našich možností. Největší zájem dle očekávání vzbudila bazénová hala s plaveckým, relaxačním i dětským bazénem a vířivkou. Příjemnou odezvu máme ale i na Noční lázně, otevřeno až do půlnoci, které využívají hlavně milovníci saunování.

Při různých příležitostech se snažíme běžný provoz oživit zážitkovými programy v bazénové hale, které nadšeně využívají zejména rodiny s dětmi. V průběhu roku jsme zrealizovali i několik programů ve fitness, zaměřených na zdravé cvičení, správné držení těla, své klienty si našla Běžecká škola i Cvičení s Městskými lázněmi. Oblibě se těší všechny programy nabízené Plaveckou školou. Wellness si zakládá na pohodové atmosféře, kterou obsluha pravidelně podtrhuje tematickou výzdobou, osvěžujícím občerstvením i občasnými doprovodnými programy. Naši klienti k nám chodí sportovat, bavit se i odpočívat – v zážitkové vaně, soláriu, nebo při masážích.

Návštěvnost

Rok a měsíc provozu byl pro nás návštěvnicky velmi úspěšný. Navštívilo nás přes 120.000 lidí – což je zhruba 10.000 návštěvníků každý měsíc (celé Nové Město na Moravě vykoupeme za měsíc). Nejvyšší zájem je o bazénovou část lázní – 70%, do Saunového světa přijde 20% návštěvníků a do Fitness centra, na Masáže, Zážitkové koupele a Solárium zbylých 10%.

Z našich návštěvníků je 50% nevýdělečně činných – 23% tvoří děti do 120 cm nebo děti v rodinném vstupném, 14% skupinové návštěvy (Plavecké školy, tábory, sportovní soustředění, Plaváček), 7% junioři a 8% senioři nad 65 let.

I přes vysokou návštěvnost Bazénové části lázní si proto na sebe náš provoz nevydělá a je třeba jisté podpory a dotace města. Fakt je, že ani nikde jinde v České republice není podobný areál provozován ziskově.

Po ročním vyhodnocení musíme přiznat, že náklady na provoz bazénů (na vodu, sůl, servis nezbytných technologií,…) jsou vyšší, než jsme původně předpokládali.

Úprava cen

Vzhledem k tomu, že nechceme zatížit rozpočet města více, než jsme slibovali, jsme nuceni od 1. 1. 2017 upravit některé ceny. Dobrou zprávou pro pravidelné návštěvníky je, že s mírným navýšením cen vstupného zároveň zvyšujeme slevu pro držitele Novoměstské karty (z 25% na 30%) a Karty stálého zákazníka (z 15% na 20%) – pro držitele těchto karet nově zavádíme slevu i na masáže a Zážitkové koupele – 20% – čímž se ceny stávající s cenami „po zdražení“ téměř dorovnají.

Pro konkrétnější představu si uveďme si příklad – dospělý, sobota, 90 min. – nejprodávanější vstupné:

Cena dříve Cena od 1. 1. 2017

Novoměstská karta 71Kč 74Kč

Karta stálého zákazníka 81Kč 84Kč

Plné vstupné 96Kč 105Kč

Při všech typech vstupného ponecháváme nižší ceny ve všední den do 13 hodin.

Pokud k nám chodíte pravidelně, je tedy nejvyšší čas pořídit si Novoměstskou Kartu (na MÚ NMNM) nebo Kartu stálého zákazníka (na recepci Městských lázní) – tak si zajistíte, že Vám ceny zůstanou téměř stejné (navýšení o 2 – 4Kč).

Jaké pro Vás připravujeme pro rok 2017 novinky?

S úpravou ceny samozřejmě přichází i snaha o vylepšení komfortu služeb.

U vstupu do areálu je nově zavedena Čistá zóna.

Na našich webových stránkách www.lazne.nmnm.cz naleznete vždy aktuální informace o všech akcích a čeká na vás vylepšený a přehlednější systém rezervací.

Oblíbené sobotní Noční lázně budeme připravovat pravidelně jednou za tři týdny.

Zahajujeme spolupráci s rehabilitačními pracovníky Mgr. Nedomou a Rehabilitací Nové Město na Moravě, kteří doporučují služby našich masérů, zážitkové koupele i další nabídku Městských lázní.

Masáže – velké oblíbenosti se těší zavedení Barmské masáže – v novém roce nabízíme její rozšíření o masáž hlavy. Čeká na vás také širší škála masážních olejů. Vedle barmské masáže nebude samozřejmě chybět nepostradatelná klasika – relaxační a sportovní masáž – a masáž lávovými kameny.

Zážitkové koupele – rozšiřujeme o Magnéziové koupele, které uvítají zejména sportovci (dnes už si u nás můžete vybrat ze šesti druhů relaxačních koupelí…)

Bazén – naši plavčíci mají v rukávu spoustu zajímavých zážitkových programů, které budou v průběhu roku nabízet veřejnosti – budeme hledat rekordmana bazénu, vyhlásíme další kolo Lázeňského triatlonu pro děti i dospělé a další zábavné závody, připravujeme programy pro školy, sportovní oddíly, nabízíme cvičení v bazénu pod vedením našich zkušených lektorů, pokračujeme ve spolupráci s Plaveckou školou Zdemar – výuka plavání pro školy, veřejnost, kondiční plavání, aquaerobik.

Saunový svět – pravidelně budeme připravovat tematickou výzdobu, v novém roce vás přivítá Zimní zátiší. V Zážitkové sauně se můžete těšit na nové vůně. V průběhu roku plánujeme několik zážitkových akcí pro nadšené saunaře. Jednou za tři týdny budou při Nočních lázních sauny k dispozici až do půlnoci.

Solárium – přinášíme pro Vás novou řadu Solární kosmetiky.

Bufet – rozšířená nabídka bufetu o nový sortiment, pro sportovce jsme připravili nové příchutě sportovních nápojů NUTREND

Fitness – Běžecká škola a CML připravuje kondiční programy, zdravotní cvičení i přípravu na závodní kariéru (chcete pokořit svoji první pětku, desítku, půlmaraton, maraton? Připravte se u nás…)

Multifunkční sportovní sál – novinka, kterou připravujeme v suterénu Městských lázní, bude v provozu od března 2017. Škálu využití areálu tak rozšíříme o rozličné kondiční a relaxační techniky a sportovní tréninky pod vedením profesionálních lektorů. Konkrétní nabídka bude upřesněna v únoru 2017.

Rok 2017 pozná Městské lázně Nové Město na Moravě zkušenější. V dalším roce provozu se budeme snažit poučit z nedostatků, které nás v počátcích nemohly minout, a využít naplno potenciál, který celý komplex svým klientům může nabídnout. Doufáme, že najdeme řadu spokojených návštěvníků zejména mezi občany Nového Města na Moravě.

Soubory ke stažení