Zážitkové koupele

PIVNÍ KOUPELDK4

Pivo je kvašený alkoholický nápoj vyráběný v pivovaru z obilného sladu, vody a chmele pomocí pivovarských kvasinek, který se těší značné oblibě. Proto je povážováno za jeden z Českých symbolů. Pivní lázeň je prastará lázeňská terapie, která je vhodná pro duševní odpočinek a relaxaci.

Účinky: Koupel má velmi dobrý účinek na regeneraci kůže, vlasů, nervového systému, pomáhá odstranit bolesti kloubů a působí silně detoxikačně. Má prokazatelně pozitivní vliv při léčbě lupénky, akné a celulitidy.

Kontraindikace: Lidé se zdravotními problémy by se vždy před koupelí měli poradit se svým lékařem. Lázeň není vhodná pro onkologické pacienty, při srdečních onemocněních, těhotné ženy a u lidí s vysokým krevním tlakem.

Aplikace: Pivní lázeň prokazatelně zlepšuje imunitní systém organizmu. Lázeň se provádí ve vaně s teplou vodou 37-38°C.Právě výše teploty vody příznivě působí na cévní soustavu. Teplota zvyšuje srdeční činnost a tím podporuje vyšší aktivitu krevního oběhu, zároveň prohřívá pokožku a uvolňuje kožní póry, jimiž se díky mírnému pocení odplavují škodlivé látky z těla ven. Koupel se doporučuje aplikovat 20 minut, krátké osprchování a poté následný klid na lůžku

RAŠELINOVÁ KOUPELDK2

Účinky spočívají v prohřátí celého těla a v organicko-minerálním působení koupele na celý organismus. Regenerační koupel působí blahodárně na tělo i mysl. Aktivní látky a minerály uvolňují svaly a tkáně, stimulují přirozený cyklus organismu a podporují tak regeneraci a hojení.
Indikace: Pomáhá zmírnit stavy napětí a stresu, uvolňovat svalové křeče, zvyšuje celkovou kondici. Podporuje prokrvení tkání, zmírňuje akutní bolesti a příznivě působí ne regeneraci pohybového aparátu. Posiluje činnost potních žláz a s tím spjatých funkcí. Aplikace výrobku se doporučuje jako podpůrný prostředek při léčbě

  • artrózy
  • chronických a revmatických chorob
  • svalové kontraktury
  • mírných kožních zánětů
  • akné
  • ekzémů
  • bolestivé vertebrogenní syndromy

Kontraindikace: V níže uvedených případech výrobek nepoužívejte, popř. jen po konzultaci s lékařem. Akutní záněty močových cest, těhotenství, horečnaté stavy, těžší zánětlivá a jiná akutní onemocnění kůže, přecitlivělost na teplo, otevřená poranění kůže, krvácení, otoky a alergie na huminové kyseliny

Aplikace: Rašelinovou směs přidáme do 37- 38°C teplé vody ve vaně a řádně promícháme. Pacient si poté lehne do vany s připravenou koupelí a nechá ji na sebe působit po dobu 20 minut.Za tuto dobu se léčivý přípravek stačí rovnoměrně rozvrstvit po celém povrchu kůže a proniknout dovnitř.Po aplikaci je vhodné provést krátké osprchování pacienta a po dobu 20 až 30 minut zajistit suchý zábal a klid na lůžku.

RŮŽOVÁ KOUPELDK1

Koupel, kterou si dopřávala egyptská královna Kleopatra, zaručuje pokožce nejjemnější péči. Lázeň pleť osvěží, zvláční a vyhladí.
Růže je považována za královnu mezi květinami, která otevírá srdeční čakru a dovoluje tak proudit emocím. Mimo to přináší pocity harmonie a radosti, čistí, vyživuje a vypíná pokožku. Má také hluboké afrodiziakální účinky, čímž probouzí smyslnost.

Aplikace: Koupel se provádí ve vaně s teplotou vody 37-38°C. Doporučená doba koupele je 15-20 minut. Poté je vhodné osprchování a následný odpočinek na lůžku.

ČOKOLÁDOVÁ KOUPELDK3

Jemná čokoládová olejová koupel se zklidňujícími účinky povzbuzuje mikrocirkulaci v pokožce a vyjasňuje ji. Koupel dodává pokožce potřebnou vlhkost a zabraňuje její dehydrataci. Hřejivá vůně čokolády stimuluje produkci endorfinů, uklidňuje smysly a dodává teplé lázni sladkou harmonickou atmosféru. Lázeň z čokolády vyvolá pocit klidu a ztišení, který se v odpočinkové fázi po koupeli promění v pocit plný energie a dobré nálady.

Kontraindikace: Lidé se zdravotními problémy by se o vhodnosti koupele měli poradit se svým lékařem.Lázeň není vhodná pro onkologické pacienty, při srdečních onemocněních, pro osoby s vysokým krevním tlakem (čistě kvůli teplotě vody a možnému zvýšení krevního tlaku).

Aplikace: Koupel ve vaně s teplotou vody 37-38°C. Lázeň se nechá na tělo působit přibližně 20 minut.Za tuto dobu se přípravek stačí rovnoměrně rozvrstvit po celém povrchu kůže a proniknout dovnitř.Po aplikaci je vhodné provést krátké osprchování a po dobu 20 až 30 minut zajistit suchý zábal a klid na lůžku.

KONOPNÁ KOUPELfoto_konopná_koupel

Konopná koupel přináší příjemné uvolnění, pocit hladké, jemné a zdravé pokožky.
Koupel v aromaticky čistém konopném oleji je vhodná při suché, drsné a šupinkující pokožce s projevy atopického ekzému nebo lupénky.
Konopná koupel zjemňuje, zklidňuje a obnovuje lipidový film pokožky. Navíc obsahuje glycerin, sůl z Mrtvého moře a levanduli, takže působí i relaxačně.

Aplikace: V lázni setrvejte 15 – 20 min. (u malých dětí postačuje 4 – 8 min.), poté nechte pokožku volně oschnout nebo ji zabalte na 15 – 20 min. do osušky. Tím zvýšíte terapeutický účinek lázně. Doporučuje se odpočinek na lůžku.

MAGNÉZIOVÁ KOUPEL

magneziova-koupelRegenerační koupel s plátky magnézia má pozitivní vliv na celé tělo. Zrychluje regeneraci organismu po těžké fyzické námaze a účinně tlumí příznaky přetrénování a únavy, stresu a psychické zátěže.

Vyšší teplota vody podporuje krevní oběh, otevírá póry kůže, povzbuzuje metabolismus a usnadňuje vylučování škodlivých látek z těla.

Chlorid hořečnatý obsažený v plátcích má blahodárné účinky na pokožku, zlepšuje její pevnost a pružnost.

Koupel probouzí v těle mnoho biochemických procesů. Zrelaxuje vaše tělo i mysl, usnadňuje usínání a zlepšuje kvalitu spánku.

Aplikace: V lázni setrvejte 20 minut, poté nechte pokožku volně oschnout nebo se zabalte do osušky. Doporučuje se odpočinek na lůžku.