Městské lázně

Článek pro Novoměstsko 01/2023

/ Jiří Janeček

Rozhovor s jednatelem lázní

Článek pro Novoměstsko 01/2023

Co se v lázních chystá nového?

Nejprve bych chtěl všem popřát podařený vstup do nového roku, hodně zdraví a energie do života. Našim návštěvníkům přeji, ať se jim u nás nadále líbí. V lednu 2023 dosáhneme čísla 700 000 návštěvníků, za což jsme velmi rádi.

Nově návštěvníkům nabídneme masáž šíje či relaxační koupel nohou. Změnil se čas oblíbených regeneračních masáží. Nově ji nabízíme na 30 nebo 60 minut. Dále připravujeme e-shop, který nabídne našim návštěvníkům větší komfort v objednávání voucherů a služeb.

Rok 2023 bude ze známých důvodů o úsporách. Jak to bude v lázních?

Celá řada úsporných opatření již byla v předešlých měsících a letech nastavena (vlastní vrt na vodu, úspora na stočném, efektivní provoz vzduchotechniky) a další nyní plánujeme (manuální nastavení provozu atrakcí, instalace fotovoltaických panelů). Od ledna, po sedmi letech, již lázně nebudou odebírat elektrickou energii od Novoměstské teplárenské. Důvodem je cena plynu, díky níž by se teplárenské nevyplatilo elektřinu vyrábět a nám pak odebírat. Naopak teplo nám dále bude dodávat.

Bude se nějak omezovat provoz?

Provozní dobu nyní měnit nebudeme. Postupně budeme vyhodnocovat počty návštěvníků. Pokud budou v nadcházejícím období nižší návštěvy, budeme řešit zkrácení provozní doby. Od prosince optimalizujeme provoz atrakcí pomocí manuálního ovládání. Tato novinka nám umožňuje více korigovat atrakce, když je zrovna nikdo nevyužívá.

Budete nějak snižovat teplotu v bazénu?

Nechceme snižovat kvalitu služeb na úkor návštěvníků a dětí z plaveckých škol a kurzů. Voda v plaveckém bazénu se pohybuje mezi 26-28°, v relaxačním a dětském bazénu 31-32°, ve vířivce 35-36°, vzduch v bazénové hale má mezi 27-29°.

Promítne se navýšení energií v ceníku?

Každý rok v lázních ceny drobně navyšujeme. Nyní proběhla změna struktury ceníku, kdy je v rámci dne sjednoceno vstupné. Nyní za 60+15 minut zaplatí dospělá osoba 120 Kč a junior či senior 85 Kč. V lázních je možné využít slevy Novoměstské karty, díky níž můžete uplatnit slevu 30 %. Poté vás tento základní vstup vyjde na 84 Kč, respektive na 60 Kč.

Prý chystáte změnu u platnosti vydaných slevových karet a peněženek?

Od 1.1. 2023 prodlužujeme dobu platnosti finančních zůstatků ze dvou na tři roky.

Co si pod tím máme představit?

Návštěvník u nás může mít nahraný kredit na kartě stálého zákazníka, abonentním čipu či elektronické peněžence. Nyní je platnost konta 2 roky od posledního finančního pohybu. Po vypršení dvou let je karta (čip nebo peněženka) zablokována. Zákazník má nově lhůtu ještě 1 rok na odblokování karty (čipu či peněženky) formou vložení finanční částky. Po této lhůtě bude karta (čip či peněženka) deaktivována a její finanční konto bude ze systému nevratně vymazáno.

Na recepci lázní si můžete ověřit platnost Vaší karty či zjistit Váš finanční zůstatek.

 

NÁVŠTĚVNOST

Informace o rezervacích.
Provozní doba

OblastPočet návštěvníků
Areál0
Bazén0
Fitness0
GWellness0
Koupele0
LMasáže0
Solárium0

SpolupracujemePartnerské weby

Ski HarusákBIKESKIcyklistevitani.czlogo_regiontourist